logo

 
+420 603 228 412
+420 720 239 569
Na Poříčí 25, Praha 1 110 00

telefon

země
jazyk
věk
pobyt
min.kapes.
pojištění
 kurz
 náklady
 Belgie BELGIE / info  AJ,FJ 18-25  10-12měs.  450Eur  hradí aupair hradí aupair 
4980,- 
 Dánsko DÁNSKO / info AJ,NJ  18-29  10-12měs. 360Eur  hradí rodina hradí rodina  
4980,-
 
 Finsko FINSKO / info  AJ 18-28  10-12měs. 252Eur hradí aupair hradí rodina
4980,-
 
 Francie FRANCIE / info FJ  18-28 3-12měs.  350Eur hradí aupair hradí aupair
4980,- 
 Irsko IRSKO / info AJ 18-30 2-12měs.  335Eur  hradí aupair hradí aupair
4980,-
 Itálie ITÁLIE / info IJ,AJ 18-30 3-12měs.  280Eur  hradí aupair hradí aupair
4980,-
 Lucembursko LUCEMBURSKO / info NJ,AJ  18-30  10-12měs.  395Eur hradí rodina  hradí rodina 
4980,-
 
 Německo NĚMECKO / info NJ 17-29  2-12měs. 260Eur hradí rodina  hradí rodina
4980,-
 Nizozemsko NIZOZEMSKO / info AJ  18-30 10-12měs.  310Eur  hradí aupair hradí rodina
4980,-
 
 Portugalsko PORTUGALSKO / info ŠJ,AJ  18-28  10-12měs.  265Eur  hradí aupair hradí aupair 
4980,- 
 
 Rakousko RAKOUSKO / info NJ 18-27  2-12měs. 357Eur hradí aupair hradí aupair
4980,-
 Španělsko ŠPANĚLSKO / info ŠJ,AJ  18-28  2-12měs.  280Eur  hradí aupair hradí aupair
4980,-
 Švédsko ŠVÉDSKO / info AJ 18-30 10-12měs. 375Eur  hradí aupair 
hradí aupair 
4980,-
 
  ŠVÝCARSKO / info AJ,FJ,NJ 18-30 10-12měs. 600-800 CHF hradí rodina  hradí rodina 
4980,- 

    

Co je to aupair

Nejlevnější a nejúčinnější forma studia cizích jazyků s asistencí rodilých mluvčích

AU-PAIR je mezinárodní program, který umožňuje mladým lidem pobyt v cizině. Je to momentálně nejdostupnější možnost kvalitní výuky cizího jazyka.
Všeobecná pravidla vycházejí z "Mezinárodních dohod o au-pair pobytech", uzavřených 24. 11. 1969 ve Štrasburku.

AU-PAIR pobyt je vhodný pro mladé lidi, kteří se chtějí bez velkého finančního zatížení naučit výborně cizí jazyk, poznat kulturu a odlišný život našich sousedů a mají opravdu pěkný vztah k dětem.
Za možnost zdokonalení se v jazyce, bydlení a stravu au-pair pomáhá s dětmi a v domácnosti.
Stává se členem rodiny, děti na čas získávají s radostí "staršího sourozence".

AU-PAIR pobyt není vhodný pro lidi, kteří si chtějí pouze přivydělat nebo hledají dobrodružství.Našim dívkám a chlapcům je tak umožněno strávit delší dobu v novém prostředí, což jim přináší mnoho nových zkušeností, schopnost orientovat se v cizím prostředí, získat spoustu přátel, naučit se pracovat s dětmi. Tyto zkušenosti poté využívají a uplatňují ve svém osobním životě.

Vstupem ČR do EU se stala znalost cizího jazyka nezbytností pro všechny, kteří budou chtít využít ohromných možností v oblasti vzdělávání, poznávání nebo na trhu práce, které nám sjednocená Evropa nabídne.

Zájem rodin u naší agentury o au-pair dívky a chlapce z ČR a SR je veliký a stále stoupá,rodiny vycházejí z dobrých zkušeností s našimi au-pair

 

aupair smailíkVĚK

 

Kdo se může stát au-pair?

 • svobodná, bezdětná dívka i chlapec
 • pro chlapce zajišťujeme pouze dlouhodobé pobyty do vybraných států,infomujte se
 • požaduje se střední znalost cizího jazyka (na komunikativní úrovni, min. 3 roky studia)
 • zkušenosti práce s dětmi a znalost domácích prací
 • dobrý zdravotní stav
 • korektní jednání a zodpovědný přístup
 • min. délka pobytu 2 měsíce, maximální 1 rok,ve vybraných státech i déle

Rodina poskytuje:

 • ubytování (au-pair má k dispozici vlastní zařízený pokoj se soc. zařízením, rádiem či televizí )
 • celodenní stravu, i ve volných dnech
 • kapesné
 • dostatek času na návštěvu jazykových kursů
 • placená dovolená 4 týdny(při ročním pobytu)
 • nemocenské pojištění po celou dobu pobytu (Německo)
 • příspěvek na telefon cca 10 EUR/měs. + přístup na Internet (není však povinností  rodiny)
 • pokud rodina pozve au-pair na návštěvu, hradí cestovné

ÚŘADY:rodina Vás přihlásí k přechodnému pobytu,je nutno předložit smlouvu.Smlouvu zajistí naše agentura před Vaším odjezdem.  Pracovní povolení od 1.5.2011 není nutné!

Práce au-pair, pracovní doba, volný čas:

PRÁCE AU-PAIR obsahuje lehké domácí práce a péči o děti:

 • Hlídání dětí – zahrnuje pomoc s dětmi, přípravu snídaně pro děti, doprovod a vyzvednutí dětí ze školy (školky), procházky, hraní her, u mladších dětí pak pomoc při krmení, koupání a oblékání.
 • Babysitting – rodina může Au-pair 2x3 týdně požádat o hlídání dětí večer.
 • Lehká pomoc v domácnosti – zahrnuje běžné domácí práce jako je pomoc při přípravě jídel (vaření se nemusíte obávat), luxování, žehlení, úklid pokojíku.

PRACOVNÍ DOBA je 5 – 6 hodin denně a bude přímo dohodnuta s rodinou. Záleží na stáří dětí, zaměstnání rodičů apod. Rodina je povinna uvolnit dívku na kurzy cizího jazyka. Au-pair má nárok na 1 - 2 dny volna v týdnu + min. 4 večery volna v týdnu.
Dovolená: au-pair má nárok na 4 týdny placené dovolené (při ročním pobytu).

VOLNÝ ČAS je zaručen po splnění dohodnutých úkolů. Záleží pouze na dívce, jak se svým volným časem naloží. Prakticky všude je možnost kulturního, sportovního či společenského vyžití. Rodina je za au-pair zodpovědná a má o ni starosti, je proto vždy potřeba oznámit předem dobu návratu z procházky, klubu či nákupu. Dívka by měla být vždy přes noc doma. V případě, že Au-pair nebude mít odpovědný přístup, přestane ji rodina důvěřovat a mohla by požádat o výměnu. Návštěva doma je možná po dohodě s rodinou, bývá zvykem uvolnit dívku vždy na vánoční svátky, případně podle potřeby.

 

aupair smailíkPOBYT

 

Délka pobytu:

DÉLKA POBYTU: je 2 - 12 měsíců , rodiny mají zájem především o dívky a chlapce, kteří mohou zůstat jeden rok. O kratší pobyty (2 – 5 měsíců  )se zajímají méně, neboť častější střídání dívek děti špatně snášejí.

LETNÍ POBYTY A KRÁTKODOBÉ POBYTY: (2-5 měs.) Registrace probíhá po celý rok.Vynikající možnost, jak se téměř zdarma zkodonalit v jazyce, poznat kulturu a život v sousední zemi a získat přátele. Rodin máme stále dostatek, umístíme všechny zájemkyně. Zajišťujeme bohužel pouze pro děvčata (18-29 let) do vybraných států,viz tabulka. Nutná flexibilita na lokalitu, počet a stáří dětí. V letních měsících je omezena možnost návštěvy kurzů jazyka. Během léta však trávíte více času s dětmi a komunikujte s nimi. Neustálá komunikace je nejlepším způsobem jak si zlepšit jazykové schopnosti. Je nutno se zaregistrovat, po obdržení Vašich materiálů Vás budeme informovat o vhodné rodině pro Vás.Pozor!Rodiny na letní pobyty se hlásí těsně před nástupem,proto buďte trpěliví a nachystaní na odjezd do 1 týdne od požadovaného termínu odjezdu!

 

aupair smailíkKAPESNÉ

 

Kapesné:

KAPESNÉ - au-pair nedostává plat, ale kapesné, to se odvíjí od pracovní doby a je stanoveno zákony. Min. výše je 260,- EUR/měs. Výši kapesného Vám sdělíme při výběru rodiny.

 

aupair smailíkKURZ

 

Jazykový kurz, znalost cizího jazyka:

JAZYKOVÝ KURZ je vždy možno navštěvovat,ale pouze u dlouhodobých pobytů. Rodina pomůže s výběrem školy. Je však povinností au-pair se do kursu co nejdříve přihlásit! Kurzy jsou dopolední, odpolední a večerní, bývají 1 – 5x týdně, náklady 100,- - 400,- EUR za rok. Rodina není povinna hradit kurz němčiny, ale mnohdy ho hradí (předem budete informována, jakou částkou se bude rodina na nákladech podílet). Po absolvování je možno získat mezinárodní certifikát.

 

aupair smailíkJAZYK

 

ZNALOST CIZÍHO JAZYKA AU-PAIR by měla být na úrovni střední školy. Čím jsou znalosti lepší, tím jednodušší jsou pro dívku začátky. Rodina samozřejmě neočekává perfektní znalosti, ale musí mít jistotu, že Au-pair je schopna v případě potřeby zavolat lékaře či policii. 

 

aupair smailíkPOJIŠTĚNÍ

 

Pojištění:

POJIŠTĚNÍ :SRN+Dánsko+Lucembursko- rodina hradí nemocenské a úrazové pojištění po celou dobu pobytu. Pokud je au-pair v zahraničí déle než 6 měs., nemusí si doma hradit nemocenské ani sociální pojištění. Před odjezdem je nutno se z pojišťovny odhlásit, po příjezdu odevzdáte ve své pojišťovně potvrzení (dostanete od rodiny), že jste byla v zahraničí pojištěna. Další státy - budeme Vás konkrétně informovat

Příjezd:

PŘÍJEZD AU-PAIR do cílové země hostitelská rodina očekává a je vždy přítomna na dohodnutém místě (nejčastěji na autobusovém nebo vlakovém nádraží). 

Informace o dopravě a jízdenky možno získat či zakoupit přes tyto internetové stránky: www.studentagency.cz, www.eurolines.cz, www.idos.cz.

 

Změna rodiny:

ZMĚNA RODINY je v případě nespokojenosti (nelze vyloučit osobní nesympatie, problémy s dětmi apod.) je možná, a to buď přímo prostřednictvím našich kolegů, na které dívka dostane kontakt před odjezdem, nebo prostřednictvím naší agentury. S dívkami jsme v kontaktu celý rok a případné problémy se snažíme vyřešit.

 

aupair smailíkNÁKLADY

 

Poplatek za kompletní zprosředkování pobytu se na základě smlouvy dělí na dvě části:

 • Záloha 500,- Kč platíte během procesu vyřizování. Pokud se nám nepodaří sehnat vhodnou rodinu, bude záloha vrácena(neplatí pro krátkodobý pobyt). Momentálně však máme dostatek volných rodin a proto můžeme zprostředkování v krátké době zaručit.
 • Doplatek - platíte po závazné domluvě s rodinou. (záloha již započtena v ceně, tzn -doplatek 4480Kč)

Speciální požadavky(jsem muž, konkrétní místo pobytu,chci jet s kamarádkou,přítelem apod.)-příplatek 2000Kč/77€ za každý požadavek

Jízdné k rodině. Rodina není povinna hradit cestu, často však cestovné zaplatí. Předem budete informována.

Doporučujeme 100-150€ s sebou na počáteční náklady.

 

 

REFERENCE

Dobrý den, v úterý jsem se po dvou měsících vrátila z au pair pobytu ve Španělsku. Nemohu všechny svoje pocity shrnout do pár vět, ale chci vám říct, že...
Dobrý den, v březnu jsem díky Vám odjela do Berlína do úžasné rodiny, která mě neuvěřitelně přijala. Mám super úroveň jazyka a Berlín jsem si opravdu...